HAKKIMIZDA

İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Fakültesi’nden mezun olan girişimci Özcan Yıldız tarafından  1999 yılında kurulan ve Türkiye’nin önde gelen şirketlerine teknoloji danışmanlığı yapan AcademyTech, 52 ülkeye eğitim ihracatında bulunan Türkiye’nin  tek firmasıdır. Deloitte tarafından 2014 ve 2015 yılında Türkiye’nin en hızlı büyüyen 50 teknoloji firması arasında gösterilen  AcademyTech, Türkiye’nin en büyük  500 şirketinin teknoloji danışmanlığını yapmıştır. 

Özcan Yıldız, 2005 yılında  İletişim Platformu IceWarp Türkiye Distribütörlüğünü almış, on yıl içinde Türkiye cirosunu 20 kat büyüterek bu alanda elde ettiği hızlı kurumsal büyüme ile ulusal ve uluslararası iş çevrelerinde takdirle karşılanmıştır.   

03 - Copy

AcademyTech  teknoloji temelli hizmet modeline ek olarak Ar-Ge odaklı bir yapılanmaya gitme kararı vererek 2013 yılında Procist şirketini kurmuştur. Procist, AcademyTech’in son 20 yıldır ileri teknoloji konusunda verdiği eğitimlerden, sahip olunan  bilgi birikiminden hareketle Türk toplumu için hava gibi su gibi vazgeçilmez olan çay işinde inovatif bir ürün geliştirme kararı almıştır. Mekanik tasarımla yazılımın entegre edildiği SwarTea markası böyle ortaya çıkmıştır. Geleneksel çay keyfini geleceğin teknolojisi ile birleştirerek “Dünyanın ilk ve tek IoT tabanlı akıllı çay demleme otomatı” olarak üretilen  SwarTea IoT, bugün, Microsoft, Cisco ve Intel gibi teknoloji devleriyle yapılan işbirliğinden doğan güçlü bir altyapıyla, patenti Türklere ait olan inovatif bir endüstriyel tasarım markasıdır.

Procist’in Vestel Yatırım Ortaklığı ile 2018 yılında yaptığı anlaşmayla SwarTea bir Vestel Yatırım Ortaklığı iştiraki haline gelmiştir.

SwarTea IoT, neslerin interneti teknolojisine uyumu nedeniyle mobil servis sağlayıcısı çok markalarla projelerde yer almakta, inovatif özellikleriyle uluslararası teknoloji fuarlarında Türk mühendislik başarısını temsil etmektedir. Sunduğu benzersiz demleme çay keyfiyle ve ekonomik avantajlarıyla, kurumlar ve işyerlerinde her geçen gün kullanım yaygınlığını artırmaktadır.

marka