DİLİM PİZZAYLA OLDUĞU KADAR ATÖLYE ALANLARIYLA’DA İDDİALI YENİ BİR MEKAN:

BİR DİLİM PİZZA ALANA BİR DİLİM TEKNOLOJİ

Gençler arasında hızlı, lezzetli ve ekonomik bir seçenek olarak popülerliği artan dilim pizza konusunda iddialı yeni bir mekan PizzaTech mart ayında açıldı. Mekanı benzerlerinden ayıran özelliği ise Free Hub Zone olarak dört katlı bir atölyeyi de gençlere sunabilmesi. Pizzanızı yerken yazılım projeniz üzerinde ekibinizle çalışabilir, sınavlara hazırlanabilir, özel olarak ayrılmış alanlarda resim ve heykel çalışmanızı yürütebilirsiniz. Hatta tüm güzel sanatlar alanında çalışanlar için sergi alanları da açılabilir. PizzaTech’in bir başka farklı yanı da pizza lezzetleriyle çay keyfini bir araya getirmesi olmuş. PizzaTech’in teknolojik konseptine uygun olarak akıllı çay demleme otomatı SwarTea IoT ile mobil sipariş verilerek, istenilen dem oranında demleme çay içilebiliyor.

PizzaTech ve Free Hub Zone Kadıköy Mühürdar’da Mart 2018’de açılmış.  Kurucuları yazılım, çeviri, reklam ve sinema tv dünyasından. PizzaTech’in konseptinde teknolojiye olan ilgi göze çarpıyor. Pizza menüsü ve pizza isimleri de bu ilgiyi yansıtıyor. Temel pizza malzemeleriyle hazırlanan Margarita’nın PizzaTech menüsünde adı Enter Pizza. Yani pizzaya giriş seviyesi. Higgs Bozonu, Robot, Quantum ve Chipset olarak adlandırdıkları pizzaları mevcut.

Dilim pizzada lezzet konusunda iddialı olduklarını söyleyen Serhat Soydan, gençlerin yeni tutkusu olan farklı lezzetlerden dilim pizzaları hızlı ve lezzetli öğle ve akşam yemeği seçenekleri sunduklarını belirtiyor.  Pizza Tech’in önemli farklılıkları olduğuna dikkat çeken Soydan şöyle devam ediyor: “Dört katlı mekanımız sıradan bir pizza restoranının ötesinde özelliklere sahip. Free Hub Zone olarak markaladığımız binamızda çalışma alanlarımız, resim, heykel ve fotoğraf atölyelerimiz, sergi alanlarımız genç misafirlerimiz için hazırlandı. Aynı zamanda pek çok sivil toplum kuruluşunda aktif görevler üstlenen Soydan, Alternatif Yaşam Derneği, Kızlar Atakta Projesi, Düşler Atölyesi gibi oluşumların da lokali olarak misyon üstlenecek Pizza Tech ve Free Hub Zone’un yakın gelecekte Eskişehir, Bursa, İzmir ve İzmit’te şubeleşeceğinin müjdesini veriyor.

 

Gençler gazlı içeceklerden çay ve kahveye yöneliyor

Gençlerin içecek seçimlerinde çay ve kahvenin daha ağırlıklı hale geldiğini ve gazlı içeceklere göre daha doğal seçenekler olarak tercih edildiğini belirten Soydan, çay ve kahve servisi yapılan mekanda içeceklerin ekonomik ve lezzetli olmasına da özen gösterdiklerini belirtiyor. Akıllı çay demleme otomatı SwarTea IoT ile mobil sipariş verilebilen bir ortam yarattıklarını aynı zamanda çayı ekonomik bir fiyatla da sunabildiklerini vurguluyor. SwarTea IoT ile Bayim Olur musun? Fuarı’nda tanışan Soydan, PizzaTech’in yüzü teknolojiye dönük konsepti için çok uygun bir çözüm olduğunu ifade ediyor. Soydan şöyle devam ediyor: Çay ve kahvenin en iyi çalışma arkadaşları olduğunu düşünmüşümdür. Gençlerin tercihi de o yönde. Kariyerimi yazılım üzerine yaptığım ve teknolojiye olan düşkünlüğüm nedeniyle marka kimliğimiz de innovatif ve teknolojiyi önceleyen bir ruhla hazırlandı. SwarTea IoT demleme çaydan bekleneni verirken konseptimizle de uyumlu. Ekonomik ve lezzetli çay sunan bir akıllı çay demleme otomatı olarak misafirlerimizin de sevgilisi oldu. SwarTea IoT Pizza Tech’in Eskişehir, Bursa, İzmit, İzmir’de planladığımız yeni şubelerinde de baş köşede yerini alacak.

SwarTea IoT IoT tabanlı (Nesnelerin İnterneti) olarak tasarlanan SwarTea IoT Akıllı Çay Otomatı; internete bağlanabiliyor, uzaktan yönetilebiliyor, şirketlerin bulut sistemlerine, finans, muhasebe ve ERP sistemlerine entegre edilebiliyor. Doğrudan makineden; Kredi kartı, Yemek kartları, Bozuk para sistemi, QR Kod ve Sanal POS, IBECON  Teknolojisi, Yaka Kartı (NFC) ile çalışan sistemde arzu ederseniz oturduğunuz yerden IP telefon ya da IOS ve Android tabanlı cep telefonları üzerinden çay siparişi vermeniz mümkün. Dokunmatik ekran üzerinden dem ayarınızı ve bardak seçiminizi yapabildiğiniz sistemde çay demleme saatinizi de önceden ayarlayabiliyorsunuz.

SwarTea’nin sahip olduğu Uzaktan Erişim Yönetim ve Raporlama Sistemi ve Anlık İzleme Teknolojisi sayesinde kurum içi çay tüketimi takip edilebiliyor, raporlanabiliyor ve tüketim malzemeleri kontrol altında alınabiliyor.  Çay, su ve elektrik tasarrufu konusunda ölçülebilir faydalar sunan SwarTea IoT ile içmeyeceğiniz çayı demlemenize gerek kalmıyor. Demlenen çay 6 saate kadar aynı lezzette içilebiliyor. Patent alınan bayatlamaya dayalı çay israfını önleyen asansör sistemi ve temizlenebilir cam demlik haznesi ile SwarTea IoT, hijyeni de en üst seviyede sunuyor. Bunlara ek olarak kazaların önüne geçen emniyet özellikleri de iş güvenliği açısından kurumsal müşterilerin ilk tercihi oluyor.